Pośród ofert w dziele elektronicznym, wybór urządzeń typu kamery IP jest wyjątkowo olbrzymi. Każdy z nas jest w stanie wybierać dowolnie między firmami, cenami, oraz ciekawymi modelami, które posiadają bardzo dużą ilość funkcji.

Ich ogromną zaletą okazuje się przede wszystkim kompatybilność z oprogramowaniem, czy też wszelkiego rodzaju rejestratorami. Chcesz odnaleźć najlepszą kamerę dla siebie oraz swoich potrzeb? Bardzo dobrym sposobem na to okazuje się zapoznanie się z najbardziej podstawowymi typami kamer oraz ich możliwościami.
Ogólnie można mówić o czterech typach kamer IP, (mimo że oczywiście jest ich nieco więcej), przeznaczonych do monitorowania pomieszczeń, placów, obserwacji panoramy, oraz obserwacji prowadzonych w nocy. Każda z kamer w tych grupach posiada nieco inne parametry a także ceny.

Ubiquiti airVision

Ubiquiti airVision

Kamery do monitorowania wewnątrz pomieszczeń są jednymi z najlepiej rozpowszechnionych, a równocześnie najtańszych, ponieważ pracują w przyjaznych warunkach, otoczeni jest suche oraz zazwyczaj dobrze oświetlone. Kamery tego typu są ładne, eleganckie oraz dyskretne, a ich przedział cenowy waha się od 500 do 1000 zł. Troszkę droższe są już kamery do monitoringu placów, jakie mogą pracować w trudnych warunkach na zewnątrz. Ich koszt sięga do 2 tyś zł. Popularne są też kamery do obserwacji panoramy – musza być obrotowe, a obraz z nich często emitowany jest na stronach www.Bardzo często nakupowane są przez miasta. Jeżeli jednak zależy Ci na ochronie własnej budowy czy działki, warto kupić kamerę do obserwacji nocnej – trwała i ogromnie skuteczna.